Hľadanie...

ezus

Mapa Euroregiónu Tatry

Internetová stránka je spolufinancovaná Európskou úniou z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Poľská republika – Slovenská republika 2007-2013.

 

logoAktuality a akcie
EUROREGION TATRY TOUR Tlačiť E-mail
Aktuality a akcie
Utorok, 20 Jún 2017 08:57

asdfZväzok Euroregion „Tatry“, Združenie Euroregión Tatry, Towarzystwo Cyklistów Orzeł Spytkowice a Cyklistický klub Mestský športový klub Kežmarok, Vás pozývajú na poľsko - slovenské cyklistické preteky EUROREGION TATRY TOUR.

Cyklistické preteky sú určené pre amatérskych cyklistov.

Jednotlivé kolá budú prebiehať nasedovne:

  1. KOLO 25. 06. 2017 spoločný štart – Chochołow Termy
  2. KOLO 23. 07. 2017 spoločný štart – Liptovský Mikuláš
  3. KOLO 13. 08. 2017 spoločný štart – Czarny Dunajec
  4. KOLO 17. 09. 2017 spoločný štart – Kežmarok
  5. KOLO 01. 10. 2017 časovka – Nowy Targ

Cyklistickýc pretekov sa môžu zúčastniť osoby od 18 rokov, po predložení platného preukazu totožnosti. Limit účastníkov každej etapy je 150. Registrácia účastníkov sa uksutoční vždy na mieste v čase od 8.00 - 9.30 hod.

 

Pozývame Vás na cyklistické preteky pod názvom EUROREGION TATRY TOUR. Bližšie podmienky, ako aj podrobné informácie sú uvedené v jednotlivých prílohách.

 

[This line is replaced by a file repository when the article is viewed]

 

 

 

 

Mikroprojekt pod názvom „Prírodné a kultúrne hodnoty poľsko – slovenského pohraničia“ je spolufinancovaný Európskou úniou z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja a zo štátneho rozpočtu  v rámci Programu cezhraničnej spolupráce  Interreg V-A Poľsko - Slovensko 2014 – 2020.

 

 

 

 

 


 

 
Zmluva o dielo pre projekt Spracovanie projektových dokumentácií na území Euroregiónu "Tatry" Tlačiť E-mail
Aktuality a akcie
Utorok, 28 Marec 2017 13:26

Spracovanie projektových dokumentácií na území Euroregiónu "Tatry" podporeného z rozpočtovej kapitoly Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Slovenskej republiky

 

[This line is replaced by a file repository when the article is viewed]

 
Euroregión "Tatry" opäť úspešný Tlačiť E-mail
Aktuality a akcie
Streda, 01 Február 2017 10:42

asdfZdruženie Euroregión Tatry opäť úspešné!

 

Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR vyhlásilo v novembri 2016 Výzvu na podanie žiadostí o poskytnutie dotácie na projekt, ktorý je zameraný na podporu regionálneho rozvoja pre subjekty územnej spolupráce na rok 2016. Združenie Euroregión Tatry bolo úspešné a získalo v rámci spomínanej výzvy podporu pre projekt pod názvom Spracovanie projektových dokumentácií na území Euroregiónu „Tatry“. V partnerstve so Zväzkom Euroregión „Tatry“, Európskym zoskupením územnej spolupráce Tatry, Prešovským samosprávnym krajom, mestom Kežmarok a obcami Dlhá nad Oravou, Krivá, Sedliacká Dubová a Chmeľnica začalo Združenie Euroregión Tatry s realizáciou projektu v mesiaci január 2017.  Kompletný strategický cezhraničný projekt Euroregiónu „Tatry“ pod názvom Historicko-kultúrno-prírodná cesta okolo Tatier zahŕňa realizáciu viac ako 250 km cyklistických, bežeckých, turistických a náučných trás s cieľom vytvoriť neprerušenú, bezpečnú a priaznivú regionálnu sieť cyklotrás. Navrhovaná trasa predpokladá spájanie regiónov (Spiš, Podhalie, Orava a Liptov), zlepšenie dostupnosti a sprístupnenie unikátnych miest a lokálnych hodnôt krajinného, kultúrneho, historického a prírodného charakteru na oboch stranách hranice, podporu rozvoja voľnočasových aktivít šetrných voči životnému prostrediu, zdravý životný štýl, aktívny oddych a bezmotorové formy dopravy. Keďže medzi návštevníkmi nášho euroregiónu evidentne dochádza k vzostupu cykloturistiky, bolo rozhodnuté, že v rámci podporeného projektu Združenia Euroregión Tatry pod názvom Spracovanie projektových dokumentácií na území Euroregiónu „Tatry“ budú vypracované: 1. Dvojstupňová dokumentácia v Dlhej nad Oravou – projektovej dokumentácie na územné rozhodnutie a projektovej dokumentácie na stavebné povolenie a realizáciu stavby, 2. Dvojstupňová dokumentácia v Krivej – projektovej dokumentácie na územné rozhodnutie a projektovej dokumentácie na stavebné povolenie a realizáciu stavby, 3. Dvojstupňová dokumentácia v Sedliackej Dubovej – projektovej dokumentácie na územné rozhodnutie a projektovej dokumentácie na stavebné povolenie a realizáciu stavby a 4. Dvojstupňová dokumentácia v Chmeľnici – projektovej dokumentácie na územné rozhodnutie a projektovej dokumentácie na stavebné povolenie a realizáciu stavby za účelom postupného vybudovania týchto úsekov cyklochodníka. Cieľom je postupne poprepájať jednotlivé úseky cyklochodníka na slovenskej a poľskej strane Euroregiónu „Tatry“. Realizácia projektu v budúcnosti so sebou prinesie výhody pre celú lokálnu spoločnosť v podobe zvýšenia turistickej návštevnosti bez dopadu na životné prostredie, vzbudenie nových podnikateľských iniciatív a vytvorenie podmienok pre aktívny odpočinok. Celková výška rozpočtu projektu činí: 42.650,12 € (z toho: spolufinancovanie z rozpočtovej kapitoly MDVaRR SR vo výške: 38.771,92 € a vlastné zdroje: 3.878,20 €).

 

[This line is replaced by a file repository when the article is viewed]

 
Michał Jagiełło - milovník Tatier, náš priateľ Tlačiť E-mail
Aktuality a akcie
Štvrtok, 04 Február 2016 08:11

asdfSo žiaľom oznamujeme, že nás navždy opustil náš priateľ Michał Jagiełło.

[This line is replaced by a file repository when the article is viewed]

 
FEBIO fest v Kežmarku Tlačiť E-mail
Aktuality a akcie
Streda, 01 Apríl 2015 07:52

asdfgMesto Kežmarok pozýva

[This line is replaced by a file repository when the article is viewed]

 
Krížová cesta na hrade v Kežmarku Tlačiť E-mail
Aktuality a akcie
Streda, 01 Apríl 2015 07:47

asdfRímskokatolícka cirkev - farnosť Kežmarok, tradične iniciovala krížovú cestu na Kežmarskom hrade, aby tak priblížila udalosti na Kalvárii v netradičnom prostredí hradu. Kristov kríž sa tak stáva blízkym pre veriacich a duchovné posolstvo je podané dramatizovanou formou textov, obohatených skladbami chrámového zboru. Krížová cesta 2015

 

[This line is replaced by a file repository when the article is viewed]

 

 
Spomineky na detstvo - hračky Tlačiť E-mail
Aktuality a akcie
Štvrtok, 05 Február 2015 12:55

asdfMúzeum v Kežmarku pozýva

[This line is replaced by a file repository when the article is viewed]

 
Pohľadom umenia Tlačiť E-mail
Aktuality a akcie
Štvrtok, 05 Február 2015 12:53

asdfMesto Kežmarok pozýva

[This line is replaced by a file repository when the article is viewed]

 
<< Začiatok < Dozadu 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dopredu > Koniec >>

Stránka 1 z 61